Ah sa keq, la stërvitjen në mes se telefonata e familjes kishte lajmin e hidhur. Zinedin Zidan…

Një lajm aspak i mirë vjen nga bota e sportit per yllin e kesaj fushe.

Zinedin Zidan dje e la ne mes fazën përgatitore të Realit të Madridit për shak se mori lajmin e hidhur nga familja.

Vëllai tij, Fahrid Zidan, është ndarë nga jeta.

54-vjeçari vuante nga një sëmundje e rëndë.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi spanjoll nëpërmjet një njoftimi zyrtar ditën e sotme.

Ndërkohë në shënjë respekti, për këtë fatkeqësi në familjen e trajnerit madrilen, futbollistët dhe stafi i Realit ka mbjatur një minutë heshtje para nisjes së stërvitjes.