Avokatja e njohur reagon ashpër ndaj gjyqtarit të Fierit: Çapaçul, me kompleks impotence, që shfryjnë mbi gratë hallexhesha

Eni Çobani ka reaguar ashpër ndaj videos së publikuar nga emisioni “Stop”, ku gjyqtari i Elbasanit, Roland Hysi shfaqet duke kërkuar ryshfet dhe favore se.ksuale. Ajo lëshon akuza të forta ndaj këtij gjyqtari duke e quajtur burrec.

Postimi i Eni Çobanit 

Sapo ndoqa nje emision @stoptvklan ku mesazhi ishte jo vetem i rende por ishte trondites, i turpshem i papreçedent me vinte turp nga vetja teksa ndiqja zerin qe i dridhesh nje gruaje nje nene qe nuk kishte frike nga ligji po nga individi qe ne te gjithe i kemi veshur veladonin e gjyqtarit dhe i kemi dhene te drejten te na gjykoje por jo ne emer te lekut por te ligjit.

Sot une e para i kerkoj ndjese shqiptareve per kete imoralitet te veshur me pushtet qe akoma nuk kane mesuar nga jeta jo nga librat se ata sdine te lexojne,qe te kerkosh dashurine e nje gruaje duhet te jesh burre dhe jo burrec nuk ka nevoje te jesh gjyqtar qe ajo te te doje po mjafton qe ajo te ndjej por qe te ndjesh nuk mjafton te jesh gjygjtar se duhet te jesh njeri dhe njeri te ben geni dhe jo veladoni i zi.

Sot si pjese e ketij sistemi i kerkoj Presidentit te Republikes,Prokurorit te Pergjithshem ,Kryetarit te KLGj te reagojne ashper qe te kuptojme ku jetojme,ku punojme para kujt shkojme e kerkojme drejtesi,jepini nje drite shpres ketij populli qe te kuptoj qe ky vend do ndryshoj do ndergjegjesohet do largoj me neveri kete imoralitet te ulet e te paskrupullt te ca çapaçulave qe kane komplekse impotence dhe shfryjne mbi grate hallexhesha qe ju bien ketyre perballe.

Tolerance zero per keta te pafytyre dhe imoral te neveritshem do ju qendrojme perballe deri sa te ikin e mos kene me kurajo te jene pjese e drejtesise.
Zoterinj gjygjtar, prokuror e kushdo tjeter mos firmosni me doren te xhepi por me syte te ligji se fundi juaj do jete ky turp i ferrshem qe ska me kthim mbrapa @kodrasaimir @gentianzenelaj@stoptvklan na falni shqiptar per drejtesine qe ju lame tju kete jeten dhe nderin ne dore por fatin e tyre e kemi te gjithe ne ne doren tone.