Beteja mitike/ Si kameramani shpëton për një fije nga dhëmbët e bishës së ujit (VIDEO)

Sa do të rrezikonit për të mos humburën kamerën tuaj? Cila do ishte gjëja me të cilët do të përballeshit?

Ky kameraman ka guxuar me dhëmbët e mprehtë e të frikshëm të një peshkaqeni. Ngjarja ka ndodhur në Mossel Bay, në Afrikën Jugore.

Protagonisti kishte dalë për një shëtitje me vasrkë dhe me vete kishte marrë kamerën. Teksa filmonte një peshkaqen me kamerën nën ujë, të lidhur me një litar, sulmon kafsha, shkruan Shkodranews.

Bisha e oqeanit kafshon kamerën, ndërsa kameramani tërheq litarin me të cilin mjeti ishte lidhur, shkruan Shkodranews. Kafsha kërcen pranë varkës me dhëmbët e hapur, por fatmirësisht, Allen – ky është emri i kameramanit – reagoi në mënyrë të shpejtë duke i shpëtuar kafshimit të peshkaqenit.

Pamjet janë vërtet dramatike. /Shkodranews/

VIDEO—KLIKO KETU