Ça tmerri/ Polici v.r.et dy vajzat e vogla dhe pl.agos rë.ndë gruan, zbulohet shkaku…

Tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është pl.agosur rë.ndë pas një s.u.lmi me ar.më në Dordrecht të Holandës.

Sipas gazetës De Telegraf autori i su.lmit është një polic i cili ka që.lluar familjarët e tij, por kjo akoma nuk është konfirmuar nga policia.

Gazeta vijon më tej duke thënë se autori vrau veten pas sulmit të kryer. Siç raportohet dy nga viktimat janë dy vajza të moshës 8 dhe 12 vjeçe, ndërsa gruaja është e plagosur rëndë.

Thuhet se çifti po ndahej por jetonin ende bashkë.

Policia akoma nuk i ka zyrtarizuar detajet e ngjarjes. Në një shkrim në Twitter policia konfirmon vdekjet e personave dhe njoftoi se shumë shpejt do të bëhen publike detaje të tjera.