Eksperti turk: Tërmeti 7.6 ballësh do ndjehet deri në Itali e Austri

Turqia u godit nga një tërmet i rëndë para dy ditësh. Megjithatë, ekspertët paralajmërojnë se.

Humbën jetën 5 ditë pas dasmës, ekspertiza zbulon shkakun e dh,imbshëm

Del rezultati përfundimtar i autopsisë së Rezartës, 19 vjeçares nga Librazhdi e cila v.diq 5.

Aks.ident i fri.kshëm në Tiranë, makina kthehet përmbys

Një aksident i frikshëm është shënuar në Tiranë në këtë ditë më shi. Aksidenti u.

Deklarata e pazakontë e ministrit turk: Presim tërmet 7.5 rihter në Stamboll

Mnistri i Brendshëm i Turqisë, Suleyman Soylu ka bërë një deklaratë të pazakontë sot, duke.

Plani i Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, nisin mesazhet në altoparlante

Kina është duke menduar zgjidhje efikase për të ulur sa më shumë mundësinë e përhapjes.

“Nesër operon vajzën, por s’ka para”, qytetari nga Vlora bën thirrje të ndihmojnë banorin që po lyp rrugëve për të bijën e sëmurë nga zemra

Shqiptarët njihen për sakrificat dhe situatat e vështira që pranojnë të kalojnë vetëm për jetën.

Çfarë po fsheh Kina?! Infermierja tr.ondit botën: Janë 90 mijë të prekur

A po e fsheh Pekini, shkallën e vërtetë të infeksionit nga koronavirusi? Një infermiere që kuron.

E përqafuar me nënën/ Nxirret nga rrënojat pas 24 orësh vogëlushja. Pamjet pr.këse bëjnë xhiron e botës

Pavarësisht numrit të viktimave që vjen në rritje, sërish nuk mungojnë lajme të mira nga.

Tr.onditet sërish Turqia, tre lëkundje të forta në 15 minuta

Turqia ka përjetuar një tërmet shumë të fuqishëm ditën e djeshme me magnitudë 6.8 i.

E mbuluar në pluhur, ja si gruaja mposht betonin e shembur nga tërmeti ne Turqi

Fotot e mëposhtme tregojnë se si një grua ka arritur të dalë vetë nga rrënojat.