E tërh.oqën zvar.rë/ Dalin detaje të reja nga ngjarja e rë.ndë

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja që tmerroi qytetarët e Tiranës.  Dëshmitarët tregojnë se vajza është tërhequr me forcë. Episodi.

Surprizon Majko/ Mund të ketë zgjedhje të parakohshme, ja çfarë ndodh me…

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko i ftuar ditën e sotme në “ Top Talk “, ka folur dhe  për atë cfarë e pretë qeverinë Rama në qoftë se krijohet Gjykata Kuhtetuese.  Sipas Majkos në qoftë se Gjykata Kushtetuese nuk i njeh zgjedhjet e 30 qershorit do të zhvillohen zgjedhje të parakohshme. .

Detaje nga aksid.enti në Shkodër/ Një nga të plagos.urit në gjendje të rë.ndë 

Një akside.nt ka ndodhur në qytetin e Shkodrës. Bujrime nga vendi I ngjarjes bëjnë me dije se dy automjete janë përplasur “ kokë më kokë”,.

Reforma zgjedhore/ “Mirë të iki ky që e qelbi, po kush do na vijë?”, shpërthen ish ministri i Ramës

Ylli Manjani, ish-ministri i Drejtësisë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me situatën politike në vend.  Ndër të tjera.

Aksi.dent i rën.dë/ Përp.lset 18 vjeçarja 

Një aksid.ent i rëndë është shënuar pak minuta më parë në  “Kryqëzimi i Tales”,  nga të dhënat paraprake mësohet se një kamionçinë është përp.lasur me një makinë. Burime.

‘Bëhesha tap me Grupin e Gatshëm, iu jepja…’. Çudit gazetarja: I jepja policëve…pavarësisht mënyrës…

Gazetarja Anila Basha e ftuar në Soiree, është shprehur se për të arritur të jesh.

Sharje, shpulla e gr.ushte në sy të gjyqtarëve në Tiranë, skenat e ‘turpshme’ të dy krushqëve penalizuan çiftin, gjyqtarët vendosin…

Debate të shumta ka pasur në ambientet e gjykatës së Tiranës ku disa persona të.

Videoja që na këtu shpirtin, vëlla e motër pa prindër jetojnë çdo ditë tm.errin, mes dhim.bjes dhe lotëve

Janë vetëm 16 dhe 14 vjeç, por për Stejsin dhe Besjadën çdo ditë është një.

Ra nga dritarja, mes lotësh e ngashërimi, ja ç’bënë nxënësit e kësaj shkolle për mësuesen që humbi jetën

Mësuesit dhe nxënësit e shkollës “Mark Gashi”, në Fier, kanë përkujtuar sot me dhim.bje mësuesen.

Fshehu ko.kainë në organin gj.enital, kush është 36-vjeçari, kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës

Në Sarandë është arr.estuar nga policia një 36-vjeçari  Shefqet Karabrahimi pasi është kapur me ko.kainë..