Kur të ndjek fati i keq! Historia e çiftit që u largua nga Shkodra në ’79 dhe humbi gjithçka në 2019

Tërmeti i 26 nëntorit është ndjerë i fortë dhe ka shkaktuar dëme të shumta materiale.

“Keni ardh këtu për ndihmë por keni kërkuar s.eks, qe.lbësira”, biznesmeni viziton familjen në Has dhe tm.errohet

Një familje që ka frikë të hapë derën sepse kushdo që ka hyrë ka tentuar.

Mesazhi që nuk i shkoi kurrë, rrëfimi emocionues i gruas së Sajmir Grekut: Pak para tërmetit më tha sa mirë që nuk je se do vd.isje nga frika

Tërmeti i 26 Nëntorit shuajti 3 pjesëtarë të familjes Greku. Pëllumb Greku, Çelike Greku dhe.

“Tërmetet tona të përditshme dhe tërmeti i 26 nëntorit”, Daja: TV flasin për telefonin e Kujtim Gjuzit, për brekët e Noizyt apo për zogun e Tiranës. Mungon zëri i ekspertëve

Nga Ronaldo Daja Duke degjuar zonjen ne ekran teksa fliste m’u kujtua ajo shprehja qe.

Tërmeti gati ndan në dysh pallatin në Bulqizë, 45 familje braktisin banesat, ndërsa te tjeret…

Frika se një lëkundje tërmeti mund t’i zërë ata brenda rrënojave, ka bërë që 45.

Kishte prerë biletën për tek e dashura/ Nxirren pa jetë nga rrënojat djali dhe babai i pronarit të ‘Vila Palma’

Tërmetet e fuqishëm që lëkundën vendin mëngjesin e sotëm kanë shkaktuar dëme të mëdha njerëzore.

O zot/ Studentet po fri.kësoheshin dhe kër.cënoheshin çdo ditë nga këta 2 persona, ajo që bënin ata po i tm.erronte

Dy persona kanë rënë në pr.angat e policisë sepse ak.uzohen për vjedhje të banesës së.

Mos e humbisni/ Fenomeni që kishim vite që e prisnim do ndodh mbrëmjen e sotme, ja në ç’orë duhet të shihni qiellin

Venusi dhe Jupiteri janë afruar gjatë gjithë këtyre ditëve, ndërsa distanca më e afërt do.

“Do go.ditemi k.e.q në dhjetor”. Meteorologët bëjnë paralajmërimin e fr.ikshëm: Do jetë e shpejtë, do ketë shumë pasoja…

Parashikimi i fundit i meteorologëve është i fri.kshëm. Ata kanë thënë se një valë e.

Ai mbeti i verbër, por asgjë se ndali, ja shqiptari që po mahnit mbarë botën me aftësitë e tij….

Daut Hoxha nga Ferizaj i Kosovës është i verbër, por kjo nuk e ka penguar.