Tërmeti 5.7 ballë, humbin jetën 19 persona, 16 të tjerë nuk gjenden

19 persona kanë humbur jetën ndërsa  16 të  tjerë nuk janë gjendur. Këto janë  pasojat.

LAJM I FUNDIT/ Të shtëna me armë, katër të pl.agosur. Policia blindon zonën

Nje ngjarje e rende ka ndodhur këtë mbrëmje ne një kishe, ku pas te shtënave.

Tragjike/ Po ktheheshin nga festa, autobusi bie në greminë, 11 persona humbin jetën, 60 të plagosur

Një autobus është rrëzuar duke lënë të plagosur 60 persona dhe 11 të tjerë kanë.

Babai thi.kën në fyt gjykatëses në emision, kërkon takim me vajzën, zbulohet historia tronditëse, e mitura përdh*unhej nga njerku në sy të nënës –VIDEO

Historia në vijim, është marrë nga çështjet e trajtuara nga gjykatësja e njohur Ana Maria.

Ky është babai që për*unoi vajzën në ditëlindjen e saj, tronditëse dëshmia: Nuk kisha dhuratë për të

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbarë opinionin publik, pas bërjes publike të një për*unimi.

Masak.ër/  Hajdutët vra.sin dy policë, plago.sin tre të tjerë 

Përfundon në tra.gjedi arres.timi i dy haj.dutëve të motorrëve në Itali. Dy vëllezërit pasi janë arr.estuar janë dërguar.

Hedhja spektakolare nga dritarja me litar të kuq/ Arratisja si në filma e politikanes  

Politikanja e parë  që u burgos në Kolumbi,  e cila u akuzua për blerje votsh, ka bërë nje arratije spektakolare. Ajo në fillim është hedhur nga dritarja me një litar të kuq, për tu laarrgur më pasë me një motorr. Pamjet video të arratisjes dramatike tregojnë se ish-kongresmenja u godit në tokë.

Humb jetën në moshën 27 vjeçare gazetarja e medias së njohur

Ka ndërruar jetë krejt paparitur në moshën 27 vjeçare, gazetarja e BBC. Hanna Yusuf, ka.

Tetë viktima, 100 të plagosur, tërmeti 5.8 ballë godet Pakistanin. Çarje toke dhe shtëpi të rrënuara

Një tërmet me magnitudë prej 5.8 dhe me një thellësi prej 10 kilometrash, ka goditur.

Dyshimet për tradhti sjellin tm.err në familjen e nënës së re, burri filmon momentin e shfrenuar. I bën veprimet rrëqethëse

Një rast i rëndë është shënuar në SHBA, ku një burrë ka tor.turuar për tre orë të.