Tmerr në qytet, banorët kundërshtojnë lirimin e banesave, digjen sende, plas keq

Nje situate aspak normale dhe e pazakonte po ndodh ne nje qytet italian. Qytetaret po.

Nuk ndalen dridhjet e tokës, tërmet i fuqishëm në zonën e rrezikshme

Nuk kanë të ndalur dridhjet e tokës. Sizmiologët lajmërojnë se ka pasur një tërmet të.

Mbeti mes katër rrugëve, nuk thoshte dot as emrin. Djalit 15 vjeçar i ndodh mrekullia dhe ju nuk do e besoni

Kur ishte vetëm 15 vjeç, ai kishte mbetur në rrugë pa shtëpi ku të fuste.

Shkundet vendi, tërmet 4.7 ballë. Natyra e nervozuar, shi dhe stuhi në vazhdim

Nje termet i forte ka shkundur serish vendin fqinj, Greqine, pas Kat.astrofave të njëpasnjëshme natyrore po.

Paguan agjensinë t’u organizonte dasmën, plot 46 mijë paund për në Xhamajka, çifti përballet me m.akth

Do duhej të ishte dita me e bukur e jetes qe do mbahej mend pergjithmone..

Qeveria dhe opozita arrijnë marrëveshje, Presidenti njofton vendimin

Vendi ka muaj që ndodhet në krizë politike. Mosmarrëveshjet mes presidentit dhe liderit të opozitës.

Kandidati refuzon intervistën me gazetaren, arsyeja e tij ju lë pa mend. Premtimi ndaj gruas ia ‘fut’

Robert Foster kandidon për guvernator për republikanët në Misisipi, por së fundmi ai ka bërë.

Shqiptari dhuron pamje si në filma. Policia shkon ta arr.estojë, ai bën lëvizjen ep.ike… por dështon  

Një shqiptarë në Angli ka dhuruar një skenë spe.ktakolare, si nëpër filma, ndërsa gjeti një.

Ah çfarë dh.imbje, humb jetën 2-vjeçari, i lëshoi dorën nënës dhe u pë.rplas nga furgoni

Një vogëlush vetëm dy vjeç ka humbur jetën pasi është pë.rplasur nga një furgon. Ai.

E rëndë/ Autobusi bie në greminë, humbin jetën 29 persona dhe plagosen 18 të tjerë

Një aksident i rë.ndë me të paktën 29 persona të mbetur vikt.imë, dhe 18 të.