I tha ish kryeministri se nusja ia drithte, biseda e djalit me Marjetën në bulevard: Ajo nisi të qante, miku i huaj te Liqeni…

Bashkim Shehu, djali tjetër i numrit dy të regjimit komunist, ish kryeministrit Mehmet Shehu, rrëfen.

“Nusja e Bllokut flirte me francezin”, Bashkim Shehu: Ç’më tha babai për lidhjen e gruas sime me diplomatin

Tr.onditjet në shtëpinë e Mehmet Shehut në shtatorin e vitit ’81 kanë qenë dra.matike. Me.

Pasi hynte, shtrihej në të njëjtin shtrat me Enverin dhe përgjumej pranë tij. Ai e pranonte dhe e përkëdhelte…

Isuf Kalo, mjeku personal i Enver Hoxhës ka publikuar librin e tij ku ka rrëfyer.

Rrëfimi që nxori të palarat nga oborri i Enver Hoxhës, vjen reagimi i parë: Shkrim i një nëpunësi besnik ndaj shefit. Askush sot nuk…

Në librin e tij, të botuar nga UET Press, Isuf Kalo solli rrëfimin e ish-mjekut personal të.

22 burra para push.katimit rrethuan me trup gruan që refuzoi dashurinë e Enver Hoxhës. Si u va.rros për së gjalli në gro.pën e përbashkët

Si në çdo fushë të jetës, edhe në atë të marrjes së jetës së armiqve.

Historia e basketbollistes bukuroshe, kush është kapitenia e Kombëtares që “çmendte” rusët në pistën e vallëzimit

Një vajzë e re, e bukur, elegante, sportiste, por edhe balerinë e aktore, një “Miss”,.

Dokumenti sekret, si e zëvendësoi Ramiz Alia Enverin: Francezët na thanë se zemra e tij është e lodhur…

Publikohet për herë të parë rocesverbali i vitit 84, pasardhësi i Hoxhës flet me udhëheqësit.

Ish-zbuluesi: Tre ministrat e Enverit bënin qejf dhe blinin parfume të shtrenjta në Paris

Një ide e kremi krijuar por një njeri që e ka jetuar atë sistem mund.

E vërteta për Silva Turdiun, si e refuzoi Skënder Shehu mbesën e Nexhmije Hoxhës

Prej bisedave me Bashkim Shehun, por dhe informacioneve që qarkullonin asokohe, Demalia tregon për fëmijët.

SHKODËR 1913/ Dalin pamjet e rralla, shqiptarë të uritur, malazezë që festojnë e njerëz pa varr

Burra e gra me thasë në shpinë, të veshur keq, me rroba popullore, siç e.