Del deftesa pas kaq shumë vitesh dhe do habiteni, Enver Hoxha ishte një injorant që ngeli katër herë në klasë

Studiuesi i njohur shqiptar Hasan Bello ka publikuar së fundmi një dokument të rrallë, i.

Shikoni dokumentin që vërteton se Enver Hoxha ishte një injorant, ja sa herë ngeli në klasë

Studiuesi Hasan Bello ka publikuar së fundmi një dokument të rrallë, i cili lidhet me.

Dokumenti i CIA-s: Publikohet harta e Shqipërisë së bashkuar, ja kur do të ndodhë

Në një kohë kur teza e bashkimit kombëtar sa vjen e artikulohet në qarqet e.

Thuhet se në Malin e Dajtit janë trupat e të vrarëve nga diktatura. Zëri i Amerikës jep lajmin që po lë pa fjalë

Qeveria shqiptare miratoi këtë javë një marrëveshje me Komisionin Ndërkombëtar për Personat e Zhdukur (ICMP).

Zbulohet raporti sekret i SHIK-ut në 1998: Konflikti mes Azemit dhe Haklajve, për hasmëri dhe trafik…

Del ne driten e publikimit dokumenti i SHIK-ut i vitit 1998 për vrasjen e Azem.

Nuk jua merr mendja kurrë! Ja sa ishte rroga e Enver Hoxhës gjatë komunizimit

A jeni kurioze ta dini? Në listën e 33 drejtuesve të qeverive shqiptare, prej vitit.

Malësori nga Tropoja me valixhe druri dhe i “pastër në biografi”, atij iu ngarkua detyra e “antikomunistit” pas vitit 1990

Dossier! Rrëfimi i historianes ruse Smirnova/ Si e mbështeti sistemi monist shkollimin e Sali Berishës.

Kush ishte sozia që përdorte Enver Hoxha, diktatori kishte frikë nga atentatet, ndiqte shembujt e…

Dalin të tjera detaje nga jeta e Enver Hoxhës. Historianiamerikan James S O’Donnel, ka treguar.

Kur Gjylo Hoxha, nëna e Enverit jepte fajde me napolona floriri me 12% kamatë

Shpallje-Ankandi, për interesa të kreditores Gjylo Hoxha Zyra e Përmbarimit në Gjirokastër, me Nr. 157/34/.

A e njihni vajzën që ka intervistuar Shën Terezën? Ajo është ikonë e TVSH-së (foto)

E pazëvendësueshme! E vështirë ta ngatërroni zërin e saj. Ajo ka qenë imazhi kryesor i.