Thuhet se në Malin e Dajtit janë trupat e të vrarëve nga diktatura. Zëri i Amerikës jep lajmin që po lë pa fjalë

Qeveria shqiptare miratoi këtë javë një marrëveshje me Komisionin Ndërkombëtar për Personat e Zhdukur (ICMP).

Zbulohet raporti sekret i SHIK-ut në 1998: Konflikti mes Azemit dhe Haklajve, për hasmëri dhe trafik…

Del ne driten e publikimit dokumenti i SHIK-ut i vitit 1998 për vrasjen e Azem.

Nuk jua merr mendja kurrë! Ja sa ishte rroga e Enver Hoxhës gjatë komunizimit

A jeni kurioze ta dini? Në listën e 33 drejtuesve të qeverive shqiptare, prej vitit.

Malësori nga Tropoja me valixhe druri dhe i “pastër në biografi”, atij iu ngarkua detyra e “antikomunistit” pas vitit 1990

Dossier! Rrëfimi i historianes ruse Smirnova/ Si e mbështeti sistemi monist shkollimin e Sali Berishës.

Kush ishte sozia që përdorte Enver Hoxha, diktatori kishte frikë nga atentatet, ndiqte shembujt e…

Dalin të tjera detaje nga jeta e Enver Hoxhës. Historianiamerikan James S O’Donnel, ka treguar.

Kur Gjylo Hoxha, nëna e Enverit jepte fajde me napolona floriri me 12% kamatë

Shpallje-Ankandi, për interesa të kreditores Gjylo Hoxha Zyra e Përmbarimit në Gjirokastër, me Nr. 157/34/.

A e njihni vajzën që ka intervistuar Shën Terezën? Ajo është ikonë e TVSH-së (foto)

E pazëvendësueshme! E vështirë ta ngatërroni zërin e saj. Ajo ka qenë imazhi kryesor i.

Komunikimi politik i Sali Berishës dhe ‘sekretet’ e liderit, Mustafaj rrëfen vitet ‘90

“Kultura e tij e përgjithshme shumë e gjerë. Qysh në fundin e viteve ’70 të.

Del dokumenti i rrallë për Enver Hoxhën dhe Mehmet Shehun: Agjenti M008 premtoi helmimin e…

U vetevra apo u eleminua paster, njeriu qe do te zevendesonte Enver Hoxhen ne detyren.

Historia shokuese/ Njihuni me Kamilën, femra që “ha burrat” (foto)

Kushdo që di disa gjëra për jetën e Princeshës së ndjerë Dajana, sigurisht dinë edhe.