Maqedonia po çon në humnerë Shqipërinë, pasi mori investitorët e huaj, tani po tërheq edhe bizneset tona

Maqedonia u rendit e para në rajon dhe e dhjeta në botë për klimën e.

Shqipëria po zhytet thellë e më thellë në gropë, s’do e besoni sa u rrit borxhi publik

Ministria e Financave raportoi se borxhi publik arriti në 66.00 % e Prodhimit të Brendshëm.

Hyn në fuqi vendimi, ja cilat makina nuk pranohen më në Shqipëri

Qeveria ka miratuar sot (26 tetor), vendimin për ndalimin e importit të automjeteve mbi 10.

Ku po shkon Shqipëria? Ky lajm është tronditës për të gjithë shqiptarët

Shqipëria vijon të ketë borxhin më të lartë publik në rajon dhe ndër ta parat.

Zbuloni qytetin verior që shpenzon në restorante edhe më shumë se europianët

Thonë se ushqimi është një ndër kënaqësitë më të mëdha të jetës dhe se të.

Ndodh ajo që nuk pritej në Tropojë, banorët i vënë drynin

Kjo vjeshtë ka qenë një verë e dytë për bizneset e turizmit në të gjithë.

Nuk heq dorë Telekomi serb nga Shqipëria, ja zhvillimi i ri

Telekomi serb ka ende shpresa se do të gjejë ende treg në Shqipëri. Oferta e.

Zbulohen prapaskenat e shitjes së Telekom Albania, ja kush janë pretendentët kryesorë

Është thuajse drejt fundit kontrata për shitjen e Telekom Albania, operatorit të dytë më të.

Alarmi që vjen nga Europa, Shqipëria po shkon drejt gropës

Komisioni Europian, në raportin e tremujorit të tretë për ecurinë e vendeve kandidate dhe potenciale.

Çfarë po ndodh me Shqipërinë? Dyfish më shumë biznese të mbyllura këtë shtator

Që prej vitit 2003, Blerta Lila ushtronte profesionin e saj si parukiere. Vera e këtij.