24 vonesa dhe 37 anulime fluturimesh; Aviacioni Civil shpjegon çfarë po ndodh në Rinas

Shtyrjet e fluturimeve, apo dhe më keq anullimet kanë qenë të zakonshme në 2018-n në.

Korrupsioni në nivele të larta, ja sa % e bizneseve pohuan se inspektorët kërkojnë ryshfet

Inspektorët e agjencive dhe inspektorateve të ndryshme gjithmonë kanë qenë në shënjestrën e akuzave për.

Rritja më e lartë që prej 13 qershorit, ja sa ka shkuar euro sot

Euro vijon të rikuperojë pikë përkundrejt lekut, kap nivelin më të lartë që prej 13.

“Çmenduritë” e të rinjve shqiptarë, ja për çfarë i shpenzojnë paratë. Sa i përket sufllaqeve…

Kanë shpenzimet më të ulëta për ushqime dhe pije alkoolike, por më të larta për .

Tatimet, presion për disa profesione që të deklarojnë pagat reale, ja cilat

Drejtoria e Riskut, pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, njoftoi se është fokusuar së fundmi.

Ah mjerë shqiptarët, sa e trishtë të mos ushqehesh për të kursyer. Ja çfarë “heqim nga goja” ne

Në një ekonomi të konsumit, duket e çuditshme të kursyerit tek ushqimet. Megjithatë, për 38% e.

Nuk është euro, kjo monedhë ka pësuar luhatje të mëdha sot, nuk i dihet si do vejë puna

Pas Euros, duket se tani është radha e Dollarit amerikan që humb terren përballë Lekut.

Kalojmë të gjithë nga ajo rrugë, por qeveria mendon të bëjë diçka prangë TEG-ut. E kishit dëgjuar ç’mund të ndodhë?

Autoriteti Rrugor Shqiptar duket se ka vendosur që të nderhyjë pas studimit në rreth rrotullimin.

BE publikon mjerimin: Pagat në Shqipëri fuqi blerëse 4 herë më të vogël se pagat në Bosnjë

Shqiptarët nuk po ikin për të parë ekspozitat që hap kryeministri nëpër botë, as për.

Ish-pronaret shkodranë pjesë e listës së kompensimit: Mos abuzoni me shtresën e pronarëve se Zoti është i madh

Agjencia e Trajtimit të Pronave publikoi listën me pronarët që kanë aplikuar për kompensimin e.