BE publikon mjerimin: Pagat në Shqipëri fuqi blerëse 4 herë më të vogël se pagat në Bosnjë

Shqiptarët nuk po ikin për të parë ekspozitat që hap kryeministri nëpër botë, as për.

Ish-pronaret shkodranë pjesë e listës së kompensimit: Mos abuzoni me shtresën e pronarëve se Zoti është i madh

Agjencia e Trajtimit të Pronave publikoi listën me pronarët që kanë aplikuar për kompensimin e.

Hidhuni në sulm, janë gati 19 mijë vende të reja pune, ja qyteti që ka më shumë vende të lira

Jane gati 19 mijë vende të reja pune. Njoftimi eshte ebre se fundmi nga Drejtoria.

Gjermania kërkon 13 mijë shqiptarë, hapen të tjera vende pune

Mijëra punëtorë nga Shqipëria dhe Kosova janë futur në skemën e shtetit të Gjermanisë për.

“Agai” i sindikatës Taf Koleci shëtit gjithë botën, minatorët, naftëtarët e metalurgët, gërmojnë e vriten për bukën e gojës

Treshja “VIP” që ka marë peng Konfederatën Sindikale Nuk është vetëm krye-boshibozuku i Konfederatës Sindikale.

Gati rritja 30% e pagave për “agallarët” e bashkive, ja sa paguhen tani, ndërsa pensionet u rritën me 1 kg gjizë në muaj

Përfitojnë 170 shefa, që “lodhen” për hallet e popullit Ndërkohë që pensionet lëmoshë të 652.

Kursi i këmbimit, ç’po ndodh me dollarin dhe euron. Ja sa u këmbyen

Dollari amerikan avancoi dje, te premten me 0.1 për qind kundrejt jenit, duke u këmbyer.

Qytetarët që udhëtojnë nga Kukësi në Tiranë tani e tutje do paguajnë më shumë, ja ç’ka ndodhur

Qytetarët që udhëtojnë nga Kukësi drejt Tiranës dhe anasjelltas, do të duhet të paguajnë 100.

Çfarë po i bëjnë emigrantët vendit? Sapo doli lajmi urgjent

Pas asaj te djeshmes, monedha e përbashkët ka shënuar sot një rënie tjetër në tregun.

Shumat marramendëse që shqiptarët lanë në kazino do ju heqin trurin, e frikshme

Biznesi më i madh është tek kazinotë. Sipas të dhënave të përpunuara nga Monitor, bazuar.