Lajm urgjent për kursin valutor, sot ndodhi diçka e frikshme me euron e dollarin

Euro ka humbur sërish pikë sot në tregun e brendshëm valutor, për të dytën ditë.

Po ndodh diçka e frikshme këto kohë me euron e dollarin, por në gusht pritet të përkeqësohet

Që nga fillimi i vitit kur këmbehej me rreth 134 lekë, euro ka humbur rreth.

Paralajmërimi i fortë i prodhuesve të bukër: Ja çfarë pritet të ndodhë

Shoqata e Prodhuesve të Bukës ka formuluar një propozim konkret per institucionet shteterore per te.

Merret vendimi: Nuk ka më “rroba te Gabi” në Tiranë

Bashkia e Tiranës synon që të grumbullojë të gjithë tregtuesit e veshjeve të përdorura nga.

Po mendoni të merrni kredi? Do ta keni shumë vështirë nëse thoni këtë gjë

Standardet e kreditimit për kategorinë e bizneseve u shtrënguan në krahasim me një tremujor më.

Ja sa miliona euro kursime larguan shqiptarët në 6 muaj nga bankat

Kursimet e shqitareve në banka kanë shënuar në maj një tjetër rënie të fortë, sipas.

Nis sot zbatimi i projektit që do gëzojë mijëra persona, ja rruga që pritej prej vitesh

Kryeministri Edi Rama ka dhene nje superlajm sot ne lidhje me nje projekt qe nis.

Shqiptarët kanë frikë të jenë të varfër, arsyen nuk do e gjenit dot kurrë. Por ja cila është

Raporti më i fundit ka treguar se situata ekonomike e vendit i bën shqiptarët të.

Rama mbledh zyrtarët dhe u jep lajmin e mirë shqiptarëve live, ja kritikat që u bëri atyre

Kryeministri Edi Rama në një takim me drejtuesit e zyrave të punës të cilëve u.

Shifrat e frikshme, në 7 vite ja çfarë ndodhi në Shqipëri

Shqipëria ka arritur të hapë vetëm 28 mijë vende të reja pune në harkun kohor.