Mjaft vuajtët, kjo është kura e saktë me kanellë për tretjen e mirë dhe trupin në formë

Tërshëra është një drith shumë i pasur me vitamina, minerale dhe fibër, tre përbërës kyç.

Sinjalet që ju jep trupi për të hequr dorë nga gluteni, nëse keni një nga këto shenja, merrni masa

Është shumë e rëndësishme të dini të kujdeseni për  veten dhe të dashurit tuaj, ndërsa.

A duhet të depiloheni para lindjes, mjekët gjinekologë i japin fund dilemës së ”tmerrshme” të grave shtatzëna

Disa thonë që depilimi është i nevojshëm gjatë shtatzënisë dhe gjatë lindjes, e të tjerë.

E dini mrekullinë që i ndodh trupit kur hani çdo ditë të njëjtin mëngjes? Mos iu ndani

Kur hani të njëjtin mëngjes, sidomos kur përfshini shumë nga vlerat ushqimore, ndërtoni një rutinë.

Sekreti i përgatitjes së fasuleve për të shmangur fryrjen e stomakut

Fasulet janë më të preferuarat këtë sezon, ndërsa konsiderohen ndër bishtajoret më me super vlera.

Çfarë i ndodh organizmit nëse konsumoni një lugë mjaltë herët në mëngjes

Mjalti i dhuron natyralisht fuqi organizmit, ai është antioksidant dhe armik i mikrobeve Nisja e.

Kura e fuqishme me thana kundër kësaj sëmundje kronike

Krahas shijes së tyre të athët, të ëmbël, thanat janë ndër frutat më të veçantë.

Përdorni 30 ditë xhenxhefil, 8 ndryshimet e mrekullueshme, nga shëndeti mednore deri tek sëmundjet e zemrës

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të.

Studimi i Universitetit te Harvardit: Këto ushqime janë përgjegjës direkt për sëmundjen e keqe, çfarë të hani më tepër

Nga Blerina Bombaj Kan.ceri eshte shkaktari nr 2 i vde.kjeve ne Shtetet e Bashkuara, pergjegjes.

Shkenca shpik va.ginën me lëkurë peshku, mjeku në Brazil realizoi ndërhyrjen….

Një arritje e re e shkencës dhe e mjekësisë cilesohet ajo qe ka ndodhur ne.