‘Shumëkush se dinë që isha…’. Kadri Roshi në një rrëfim prekës, si u bë një yll i filmit dhe teatrit…

Poeti dhe kineasti Petrit Ruka në librin “Kadri Roshi, Kalorësi mbi det” rrëfen shumë histori.

Historia rrëqethëse/ Arturi jeton pranë shtëpisë së të dashurës, por Fridën po e fejojnë me operativin

E keni dëgjuar shpesh apo rrallë, pak rëndësi ka, këtë fjalë. Por për personat që.

Bashkëshortja feston 58-vjetorin, Zef Deda i bën surprizën më të bukur

Aktori i madh Zef Deda u ka ngrohur zemrat fansave te tij permes nje urimi.

Libri me rrëfime për gratë e Bllokut që ka marrë shumë kritika, Meta takon mjekun autor dhe thotë ‘bombën’

Botimi i librit të mjekut Isuf Kalo ka ngjallur këto ditë një valë reagimesh pro.

Njihuni me Alea Mehaj, 7-vjeçarja shqiptare në botën e Hollivudit

Talentja e rrallë, 7-vjeçarja shqiptare, Alea Mehaj, e lindur dhe rritur në Norvegji, ka arritur.

“Jul Qezari” në agoren e Teatrit Kombëtar, regjisori: Për të kuptuar tiraninë

“Dhe nëse kështu është, përse Qezari duhet të bëhej tiran?… Sepse ai, e di, nuk.

Ndahet nga jeta gazetari dhe shkrimtari i njohur shqiptar

Eshte ndare nga jeta shkrimtari dhe gazetari i njohur shqiptar, Maku Pone. Lajmin e hidhur.

Pse malësorët vishnin rrobat mbrapsht, ose ia kthenin mikut këpucët përmbys

Në shoqërinë tradicionale shqiptare, veçanërisht ndër banorët e zonave malore të veriut, mund të takoje.

Tronditet bota e artit, humb jetën në moshën 32 vjeçare aktori dhe komediani jonë i dashur

Një lajm i trishtë vjen nga bota e artit dhe kinematografisë, ku është shuar në.

Sa krenare! Këngëtarja shumë e famshme në botë nuk e fsheh më: Jam 100% shqiptare!

Ajo është një ndër emrat më të njohur të muzikës botërore dhe deri më tani.