Sot Ergi ka ditëlindjen, fjalët e të atit dhe motrës do t’ju këpusin shpirtin: Pash njat Zot, çohu, Bir!

Largimi parakohe i Ergi Dinit ishte një lajm që i tronditi të gjithë, jo vetëm.

Kinematografia në zi, ndahet nga jeta aktori i madh

Është ndarë nga jeta në moshën 76-vjecare aktori i njohur i kinematografisë botërore, Scott Wilson..

Habit aktori: Në Shqipëri s’jam ndjerë asnjëherë si në shtëpi, nesër largohem

 Ai është nga aktorët e rinj që ka guxuar edhe në disiplina të tjera të.

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur shkodran

Është ndarë nga jeta orët e para të kësaj të mërkure shkrimtari shkodran Isa Alibali,.

Ndahet nga jeta aktori i famshëm

Aktori i famshëm amerikan, Bill Daily, i njohur më së shumti për rolin e tij.

Ndahet nga jeta aktori i njohur

Është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare pas njw ataku kardiak, aktori i njohur amerikan.

E konfirmojnë shkencëtarët: Ja kush është këngëtari me vokalin më të mirë në histori

Një grup shkencëtarësh austriakë, çekë dhe suedezë kanë bërë një hulumtim, të cilin e kanë.

Shoqata me emrin e të atit rekrutonte vajza për prostitucion, reagon ashpër Elton Deda: Të premtoj se…

Një ditë pasi emisioni ‘Fiks Fare’ zbuloi një shoqatë e cila rekrutonte vajza për prostitucion.

Trajton konfliktin mes shqiptarëve e maqedonasve, filmi “Tallja e Krishtit” shkakton ‘tërmet’

Filmi kontrovers me titull “Mocking of Christ” , në shqip “Tallja me Krishtin” po shakkton.

Zbulohen fjalët e fundit të Princeshë Dianës

Princeshë Diana nderroi jete në 31 gusht të vitit 1997, në një aksident të rëndë.