Rrëfehen arbëreshet: Ja si e ruajnë ne gjuhën shqipe dhe sakrifica për të mos e harruar kurrë

Emilia Conforti, ka ruajtur me xhelozi gjuhën shqipe, ashtu sikurse e ruajtën edhe shumë arbëreshë.

Fjalët e fundit të At Zef Pllumit: Do bajnë sikur janë pendue!

Në një rrëfim ekskluziv, studiuesja dhe përkthyesja e veprës amanet të At Zef Pllumit “Rrno.

Diplomimi i ushtarakëve të rinj në Turqi, shqiptari renditet i pari mes 1850 studentëve (Foto)

Klodian Kamberi është shqiptari që ka dalë i pari nga 1850 studentët që u diplomuan.

E mbani mend dadon e famshme Doubtfire? Nuk do e besoni ç’po bëjnë sot me të

Femijeria e secilit prej nesh qe eshte madhor tani, eshte shenjuar edhe nga filmi i.

Lajm i bujshëm, ngrihet akuza e rëndë ndaj aktorit të njohur, kolegia e tij e padit për…

Nisin hetimet per aktorin e njohur francez Gerard Depradieu i cili eshte akuzuar për përdhunim.

FOTO/ E pabesueshme, ja sa ka ndryshuar aktori i dashuri i “14 vjeç dhëndër”

Kush nuk e mban mend Gjinon tek komedia “14 vjeç dhëndër”, i cili luante rolin.

Doni të studioni në SHBA? Ambasada amerikane ju tregon se çfarë duhet të bëni

Nëse jeni të interesuar për të studiuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ambasada amerikane.

E mrekullueshme! Këto janë 10 ikonat më të mëdha të modës në historinë e botës

Janë 10 yje që i njohim të gjithë ose kemi dëgjuar për to. MBRETERESHA ELISABETE.

Europa s’na pranon se jemi muslimanë? Dom Gjergj Meta shpërthen ndaj BE: Refuzoj ofertën e vazhdoj jetën

Prifti katolik i Arkidioqezës Metropolitane në Tiranë, Dom Gjergj Meta, i eshte shtuar zerave ne.

“Ik grua! Merri të dy fëmijët dhe mos më hajde më, mbytyni të tre në lumë”

Takimi i hidhur në qelitë e burgut: “Ik grua! Merri të dy fëmijët dhe mos.