“Ah kjo zemër dhe këta sy s’guxuan…”. Mësuesja e Esielës përlot rrjetin me dedikimin rr.ë.qethës: Ç’iu thoja…

Ajo u shkëput padrejtësisht nga kjo jetë, në moshën 8 vjeçe, kur jeta sapo kishte.

Merr fu.n.d fr.ika dhe tm.erri i shqiptarëve/ Vjen lajmi i shumëpritur, ja si do njoftohemi për tërmetet para se të bien….

Ndonëse sizmiologët deklarojnë se askush  nuk mund t’i parashikojë tërmetet, Ambasadori i Izraelit në Tiranë,.

“Vajza po qante, ai e shkund derisa pësoi hemorragji”. Oh zot, Matilda se dinte, por vjehrri ia pohon para gjithë shqiptarëve se…

Një histori shumë  dhim.bshme u trajtua në emisionin  “Me Zemër të Hapur”. Matilda Uka,  nëna.

‘Arr.est shtëpie për Saimir Tahirin’. Gjyqtarja merr vendimin pa kthim, ja letra që shkoi nga Kr.imet e Rë.nda në KLGJ

Njihet si gjyqtarja që firmosi vendimin për masën ‘arr.est shtëpie’ për ish-ministrin Saimir Tahiri, i.

LAJM I FUNDIT/ 5 orë në greminë, ç’po i ndodh në këto momente Efektivit të RENEA në Shkodër, zbulimi i rë.ndë

U nis për alpinizëm, por ra në 200 metra thellësi. Ndejti aty për 5 orë.

Ç’fshihet pas kr.imit në Durrës? Spartak Ngjela pl.as sot deklaratën bom.bastike, ka lidhje me…

Avokati i njohur Spartak Ngjela deklaron se Prokurori i ri i Përgjithshëm duhet ta dijë.

Ur.gjente/ Gjermania sapo nxorri njoftimin për të gjithë ne, më në fund një dritë shprese, pa kurrfarë lodhje….

Gjermani jep një dritë shprese për punëtorë të kualifikuar. Teksa ligji i ri i migracionit.

“Pse na e bëre këtë o zot?” Me fëmijën 5 muajsh të shtrënguar në gji, Sofia dëgjoi ul.ërimat e para në 3:00, më pas gjithçka u shk.ërmoq…

Sofia dëgjoi ulërimat e parë në 03:00 pa e ditur se tërmeti i radhës dhe.

Ç’po ndodh? Pacientët nxirren nga spitali, dërgohen në tjetër qytet, rrezikon të shembet, fr.ikësohen të sëmurët…

Shumë godina u shkërmoqën nga tërmeti dhe shumë të tjera pësuan dëme serioze. Po kshtu.

LAJM I FUNDIT/ Ak.sident shumë tra.gjik, oh zot si e ‘fluturuan’ të shkretin, dyshohet se ai po…

Një ak.sident i rë.ndë sapo ndodhi pak minuta më parë. Ak.sidenti me pasojë vd.ekjen e.