Skan.dal/ Kryebashkiaku merr vendimin që po sho.kon të madh e të vogël, kush V.D.E.S në këto ditë do….

Një kryebashkiak i një qyteze francezë, ka sho.kuar të madh e të vogël me vendimin.

Uaa tm.err/ Të shtëna me a.r.më në spital, ka të vd.ekur…

Një ngjarje e rë.ndë ka tro.nditur Çekinë. Nga su.l.mi me ar.më në spital, të paktën.

“Më në fund e bëre…dhe e le mbi tavolinën e..”. Gazetari zbulon ç’bëri Arta Markut 2 ditë para se të largohej nga detyra…

Gazetari Ylli Dylgjeri njihet për ironitë e tij. Edhe këtë herë ai ka thu.mbuar ish-kryeprokuroren.

Lajm UR.GJENT/ Ak.sident shumë i rë.ndë, brenda makinës ishte dhe fëmija i vogël, oh zot ça bëre

Një ak.sident tra.gjik u regjistrua para pak minutash në aksin rrugor Elbasan- Peqin. Lajmi i.

“Ah kjo zemër dhe këta sy s’guxuan…”. Mësuesja e Esielës përlot rrjetin me dedikimin rr.ë.qethës: Ç’iu thoja…

Ajo u shkëput padrejtësisht nga kjo jetë, në moshën 8 vjeçe, kur jeta sapo kishte.

Merr fu.n.d fr.ika dhe tm.erri i shqiptarëve/ Vjen lajmi i shumëpritur, ja si do njoftohemi për tërmetet para se të bien….

Ndonëse sizmiologët deklarojnë se askush  nuk mund t’i parashikojë tërmetet, Ambasadori i Izraelit në Tiranë,.

“Vajza po qante, ai e shkund derisa pësoi hemorragji”. Oh zot, Matilda se dinte, por vjehrri ia pohon para gjithë shqiptarëve se…

Një histori shumë  dhim.bshme u trajtua në emisionin  “Me Zemër të Hapur”. Matilda Uka,  nëna.

‘Arr.est shtëpie për Saimir Tahirin’. Gjyqtarja merr vendimin pa kthim, ja letra që shkoi nga Kr.imet e Rë.nda në KLGJ

Njihet si gjyqtarja që firmosi vendimin për masën ‘arr.est shtëpie’ për ish-ministrin Saimir Tahiri, i.

LAJM I FUNDIT/ 5 orë në greminë, ç’po i ndodh në këto momente Efektivit të RENEA në Shkodër, zbulimi i rë.ndë

U nis për alpinizëm, por ra në 200 metra thellësi. Ndejti aty për 5 orë.

Ç’fshihet pas kr.imit në Durrës? Spartak Ngjela pl.as sot deklaratën bom.bastike, ka lidhje me…

Avokati i njohur Spartak Ngjela deklaron se Prokurori i ri i Përgjithshëm duhet ta dijë.