Ne, brezi i Kadaresë dhe brezi i Unikatilit

Nga Sokol SHAMETI Kam nisur prej disa ditësh përshtatjen me idenë se të mbetesh prapa.

Ajo i dërgon një seri me SMS titrash dhe Basha flet

Lulzim Basha është një ndër të shumtit në këtë vend që NUK LEXON! Ajo i.

“Berisha, si ajo prostituta që iu bën moral femrave të ndershme. Ndihmoi për shfarosjen e shqiptarëve dhe boshnjakëve nga serbët, pastaj përdori Argitën dhe Lulzimin”

Përfshirja e Sali Berishës në debatin mbi ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë dhe.

Shkruan Denis Dyrnjaja: Berisha luan si playmaker, Thaçi bën autogol!

Nga Denis Dyrnjaja Ai nuk është president republike, nuk është as kryeministër, madje nuk është.

“Këta ‘këlysha’ durojnë gjithçka! Arsyeja pse fjalët politike kanë aq shumë fekale brenda, pse na grabisin, na vjedhin, na poshtërojnë”

Nga Artan Fuga Disa pyesin : Pse nuk po ecim drejt përparimit?  Pse nuk kemi.

“Yyyyyy… m’iku truri…”, rasti “Elmaz Haruni” dhe harunizmi si pjesë e pandarë e berishizmit

Nga Viktor Malaj “Bota mund të ndryshohet nëpërmjet shembullit që jep ti vetë dhe jo.

Përse po e çmend Vettingu Sali Berishën?

Sali Berisha ka reaguar ndaj skualifikimit të një gjyqtari nga Komisioni I Vettingut, duke përshkruar.

Ja si Ilir Meta mund të bllokonte realisht ligjin për Teatrin, por nuk e bëri…

Nga Ylli Pata Dekretimi nga Presidenti Ilir Meta për ta rikthyer në Kuvend ligjin për.

“Flakët në Athinë dhe barcaletat me shqiptarë”

Nga Andrea Danglli Historia e fqinjësisë me Greqinë në pamje të parë duket se ngjan.

“Dashuria për këtë vend nuk tregohet duke bërë shqiponjën me duar”

Nga Mentor Kikia Ne nuk do të prodhojmë asnjëherë makina, as kompjutera, as armë… Ne.