‘Pordhën e sotme mos e lër për nesër’, ja se si Ylli Dylgjeri ironizon Cakajn për ndikimin rus

Ylli Dylgjeri, ish-drejtor i Agjencisë së Trajtimit të Koncesioneve dhe PPP-ve, ka ironizuar gafat e.

Për budallaçkat që nuk e dinë sa e bukur është bota përtej leckave!

Nga Iva Tiço “Shikoji pak mbretëroret e Italisë”, më thotë një nga koleget e Tirana.

Jemi larg pikës kur gota mund të derdhet, qeveritë nuk rrëzohen me…

Protestat  e opozitës është vetëm një mjet presioni, por mos prisni më shumë se kaq..

“E tmerrshme, vetëm brenda një dite, një breshëri skandalesh! Kjo qeveri duhet marrë me shqelma!”

Nga Ergys Mërtiri 8 ish-oficere të Sigurimit të Shtetit të kohës së Enver Hoxhës janë.

Letra e 30 shkrimtarëve europianë, si shuplakë për copëtuesit e Kosovës

Nga Andi Bushati Letra apel e plot 30 shkrimtarëve europianë (mes të cilëve edhe Ismail.

Emergjente, në Shqipëri duhet ndryshuar klasa politike, pesë oligarkët kriminelë duhen rrëzuar

Nga Arian Nikaj Shqipëria nuk ka emergjencë rrëzimin e Edi Ramës, por rrëzimin e krejt.

“Kjo qeveri është goditur për rrugët e florinjta”, çfarë pritet sipas së shpejti

Situata politikë në syrin e analistit Artur Zheji në bën të kuptojmë se po shkojmë.

Kadrinjtë/ Pse Rama shfaqi ankth të kruhej me Klanin apo Topin?

Nga Berat Buzhala Mbrëmja e të premtes është e varfër në televizionet e Kosovës, që.

Kush qe Çani, Edi apo Ariani?

Nga Andi Bushati Me të vetmen aftësi reale që i ka mbetur, atë të një.

“Balena do të shkallmojë anijen e fëlligësht dhe korruptive të Edi Ramës”

Protesta e studentëve rifilloi. Kryeministri po iu lutet studentëve. Por studentët duan rrëzimin e tij..