Zheji rendit katër arsye: To.rturimi me gaz i protestuesve u urdhërua nga ministri Lleshaj

Analisti Artur Zheji shprehet i indinjuar me sjelljen e Policisë së Shtetit kundër protestuesve. Në një.

Një ‘Natë e Bardhë’ për demokracinë

Nga Gentian Gaba Nëpër botë, ‘Nata e Bardhë’, është një mbrëmje kulturore. Një festival i.

Nuk jua ka fajin Shqipëria, por njerëzit që ia fusin njëri-tjetrit dhe vetëm shesin mend

Nga Anisa Bega Mirë se erdhe në vendin tonë të bukur, Shqipërinë ku të gjithë.

Para se me ik prej këtij vendi… uluni në nji qoshe e vajtojeni çdo pikë djerse që e keni derdh!

Nga Besiana Kajtazaj Para se me ik, uluni në nji qoshe e vajtojeni çdo pikë.

Blendi Fevziu del me deklaratën e fortë: Edhe unë kam udhëtuar në Afrikë e Amerikë, por në Rinas dje ra…

Shqipëria ka përballur dje një nga ngjarjet më të rënda të viteve të fundit. Nuk.

‘Pordhën e sotme mos e lër për nesër’, ja se si Ylli Dylgjeri ironizon Cakajn për ndikimin rus

Ylli Dylgjeri, ish-drejtor i Agjencisë së Trajtimit të Koncesioneve dhe PPP-ve, ka ironizuar gafat e.

Për budallaçkat që nuk e dinë sa e bukur është bota përtej leckave!

Nga Iva Tiço “Shikoji pak mbretëroret e Italisë”, më thotë një nga koleget e Tirana.

Jemi larg pikës kur gota mund të derdhet, qeveritë nuk rrëzohen me…

Protestat  e opozitës është vetëm një mjet presioni, por mos prisni më shumë se kaq..

“E tmerrshme, vetëm brenda një dite, një breshëri skandalesh! Kjo qeveri duhet marrë me shqelma!”

Nga Ergys Mërtiri 8 ish-oficere të Sigurimit të Shtetit të kohës së Enver Hoxhës janë.

Letra e 30 shkrimtarëve europianë, si shuplakë për copëtuesit e Kosovës

Nga Andi Bushati Letra apel e plot 30 shkrimtarëve europianë (mes të cilëve edhe Ismail.