“E tmerrshme, vetëm brenda një dite, një breshëri skandalesh! Kjo qeveri duhet marrë me shqelma!”

Nga Ergys Mërtiri 8 ish-oficere të Sigurimit të Shtetit të kohës së Enver Hoxhës janë.

Letra e 30 shkrimtarëve europianë, si shuplakë për copëtuesit e Kosovës

Nga Andi Bushati Letra apel e plot 30 shkrimtarëve europianë (mes të cilëve edhe Ismail.

Emergjente, në Shqipëri duhet ndryshuar klasa politike, pesë oligarkët kriminelë duhen rrëzuar

Nga Arian Nikaj Shqipëria nuk ka emergjencë rrëzimin e Edi Ramës, por rrëzimin e krejt.

“Kjo qeveri është goditur për rrugët e florinjta”, çfarë pritet sipas së shpejti

Situata politikë në syrin e analistit Artur Zheji në bën të kuptojmë se po shkojmë.

Kadrinjtë/ Pse Rama shfaqi ankth të kruhej me Klanin apo Topin?

Nga Berat Buzhala Mbrëmja e të premtes është e varfër në televizionet e Kosovës, që.

Kush qe Çani, Edi apo Ariani?

Nga Andi Bushati Me të vetmen aftësi reale që i ka mbetur, atë të një.

“Balena do të shkallmojë anijen e fëlligësht dhe korruptive të Edi Ramës”

Protesta e studentëve rifilloi. Kryeministri po iu lutet studentëve. Por studentët duan rrëzimin e tij..

Dardha e ka gishtin prapa

Nga Agim Xhafka Sa nisi dëbora më shkoi mendja te skitë. Go,Gimo drejt Dardhës. E.

Ka lidhje me Emiljano Shullazin/ Ja pse Rama nuk i plotëson dot kërkesat e studentëve

Nga Enton Abilekaj Po bëhet e qartë arsyeja pse Edi Rama e futi Emiljano Shullazin.

“Rama po e pëson si Fatos Nano e Sali Berisha, rënia e tij është thjesht çështje date”

Nga Andi Bushati Historia e viteve të fundit na ka dhënë një mësim : qeveritë.