Babalja/ “Presim shpalljen e emergjencës kombëtare”

Nga Astrit Patozi BABALJA, SI EMERGJENCË KOMBËTARE Nuk mbaj mend asnjë rast tjetër të ngjashëm..

“Hidhu nga ne’, si u kapën me preshë në duar Rama-Xhafaj. Këtë radhë…”

Nga Andi Bushati Dëshmia para kamerës së fshehtë e Fredi Alizotit nuk është vetëm turpi.

Një popull hajn dhe Fishta i madh

Nga Klodian Tomorri Kush është më i madh, kontributi i Fishtës për Shqipërinë apo mosmirënjohja e.

Normaliteti shqiptar, vajzat e pasura të show-t dhe profesorët e varfër

Nga Ben Andoni Nuk është se Shqipëria bën ndonjë dallim të madh nga vendet e.

Një komando hero, përballë kriminelëve!

Nga Flamur Vezaj Meviol Bilo, apo siç e thërrasin kolegët e tij Joli, i dekoruar.

“Nëse Eni dhe Fevziu nuk do të kishin intervistuar Xhisielën, nuk do e kishim njohur këtë tragjedi”

NGA ENKEL DEMI Kanë qenë të shumta reagimet ndaj intervistave të fundit televizive të Xhisela.

“Xhisielën e shqyen të gjithë, pasqyra e një shoqërie të për*unuar dita-ditës në grup”

Nga Astrit Patozi Tashmë kanë folur të gjithë dhe është më e qartë për këdo.

Prangat e padrejta në duart e Rexhepit

Nga Andi Bushati Prangat në duart e Rexhep Rrajës nuk janë as një rast për.

“Mbrëmë ata ishin heronjtë e mi”, analisti tregon natën në urgjencë: Kur gjykojmë mjekët, duhet…

Nga: AGRON GJEKMARKAJ Pa e provuar në lëkurën e tij një gjë gjithsecili me lehtësi.

“Ishte koha e targave të zeza, vajzat përdhunoheshin dhe liheshin tek dera e konviktit”

Nga: Rudina Xhunga Kur unë mbarova studimet e mia, ishin katër vitet e fillimit të.