Ndryshimi i vendbanimit, hiqet gjoba për mosdeklarim. Ja çfarë duhet të dini

Qeveria heq dorë nga gjoba 10 mijë lekë për mosdeklarimin e ndryshimit të vendbanimit. Qytetarët.

Tani të gjitha gratë do lindin. Nis nga viti tjetër, ja sa do jetë pagesa për çdo fëmijë në Shqipëri

Për çdo fëmijë të lindur në Republikën e Shqipërisë, qeveria Rama do të japë një.

Kjo është çmenduri, të gjithë duan të ikin nga Shqipëria

Edhe pse jetojnë në një vend që ka nisur rrugën e pakthyeshme drejt anëtarësimit në.

Si do ndalohet importi i makinave më të vjetra se 10 vite. Kush përjashtohet

Automjetet e prodhuara para vitit 2009 dhe automjetet që nuk përmbushin normën ‘EURO 5’ dhe.

Videoja mallëngjyese e emigrantit shqiptar, fjalët e tij do iu mbushin sytë me lot

Për ata që e kanë provuar, jeta në mërgim nuk është aspak e lehtë! Shpesh.

E moshuara rrëfen çfarë i tha nuses kur pa atë që po i bënin burri dhe djali

Pas denoncimit në emisionin babë e bir nga Librazhdi për gratë e tyre, ka ardhur.

Babë e bir denoncojnë: Mamaja përzuri nusen nga shtëpia

Atë e bir kanë denoncuar atë që po ndodh në familjen e tyre duke drejtuar.

Alarmi që vjen nga bluzat e bardha. Shumë shpejt Shqipëria do ngelet pa…

Plot 750 infermierë janë larguar nga Shqipëria këtë vit. Informacionin e jep Urdhri i Infermierëve.

Nëse nuk keni mundësi të ndihmoni, të paktën shpërndajeni që ta ndihmojmë Jetmirin

Vuan nga sëmundja e njëjtë e cila i mori babanë pak muaj më parë. Por,.

Apeli i tre fëmijëve: Shokët na përbuzin, mësuesja na rreh se jemi të varfër

Ismail Shima është vetëm 39 vjeç, por jeta e ka mundur. Jeton në Kashar me.