E pabesueshme, shqiptarja në Zvicër lind gjashtënjakë por do çmendeni se çfarë i ofroj shteti

Shumë e rrallë është që një shqiptare të lindë trenjakë dhe jo më gjashtënjakë. Një.

“Duam paret tona”, shpërthen tjetër protestë në vend, bllokohet rruga

Një tjetër protestë në vend, kësaj radhe nga punëtorë që skanë marë rrogën e dy.

U martua sërish me një grua me fëmijë, por shqiptarin nuk e shpëton asgjë

Me gjithë përpjekjet e tij, shqiptari nuk ia ka dalë të sigurojë qëndrimin në Zvicër..

Vogëlushja ndahet nga jeta pas serumeve, prokuroria kërkon dënim për mjeken e Beratit

Një ditë tragjike për një vajzë të vogël 3 vjeçe dhe familjen e saj që.

Skandali/ Pres 20 vitesh në Itali, emigrantin e dënojnë në Shqipëri për…

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së enjtes sesi një emigrant shqiptar në Itali është dënuar.

Pas problemeve me drejtësinë, Vangjush Dakon e zë dhe një hall tjetër

Përveç problemeve me drejtësinë që i janë hapur kryetarit të Bashkisë Durrës vangjush Dako, në.

VIDEO/ Homazhe për pronarin e Leister, por ky njeri bën gjestin harbut!

Vichai Srivaddhanaprabha, pronari tajlandez i klubit anglez Leister, u nda nga jeta disa ditë më.

Studentja tregon kushtet e mjerueshme në konvikte: S’ka as ujë e as letër higjienike

Pamundësia për të përballuar qiratë e larta të shtëpive, i detyron shumë studentë nga rrethet.

“Nëse ju del ky mesazh, duhet të…”, ambasada e SHBA tjetër paralajmërim për lotarinë amerikane

Ambasada amerikane jep të tjera këshilla për të gjithë ata që aplikojnë në lotarinë amerikane,.

Historia e Amarildës dhe familjes së saj ngre në këmbë francezët: Janë në rrezik ekstrem

Familja shqiptare Mitaj u dëbua nga Frnca dhe tashmë ka mbërritur në Tiranë. Vendimin e.