Avioni me probleme në motor, shtyhet sërish fluturimi nga Rinasi. Pasagjerët: Na thanë se…

Vonesat e nisjes së fluturimeve për shqiptarët janë kthyer tashmë në një shqetësim të zakonshëm..

Nuk është shaka: Shqipërisë po i ikën truri

Shqipëria renditet në mesin e 15 vendeve për emigracionin e lartë të personave të arsimuar.

Bashkia Mat merr vendimin e rëndësishëm pas ngjarjes së rëndë

Bashkia e Matit iu jep titullin “Nderi i Bashkisë” pas vdekjes 3 punonjësve që u.

Lotaria Amerikane, Ambasada tregon me video çfarë duhet të bëni

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë sot me një tjetër njoftim të rëndësishem për të.

Dalin të dhënat tronditëse/ Buka që hanë shqiptarët me 9 kimikate të rrezikshme

Përveçse me miell të prodhuar para 30-40 vitesh e që përdoret si tagji për kafshët,.

Vazhdon tkurrja e arsimit, mbyllen 41 degë në universitetet e rretheve

Plot 12 programe studimi janë mbyllur këtë vit të ri akademik në universitetin “Aleksandër Xhuvani”.

Skandali me tekstet/ Reperi shqiptar e gjen veten në librat e shkollës

Skandalet me tekstet shkollore nuk kanë të ndalur, edhe pse qeveria shqiptare përfshirë kreun e.

Abuzimi ka ndodhur! Del zbulimi shokues: Ja kush fshihet pas sulmit që po i bëhet Ronaldos pikërisht tani. Kjo është tradhti e pastër!

Arsyeja pse pas nëntë vitesh nga ngjarja e pretenduar, modelja amerikane Kathryn Mayorga po akuzon.

Ambasada e SHBA jep këshillën: Ja udhëzimet në shqip për Lotarinë amerikane

Vizitoni faqen e internetit të Ambasadës amerikane dhe lexoni në shqip udhëzimet e Lotarisë Amerikane.

Lajm i hidhur/ Çifti i moshuar që përloti shqiptarët, ndërron jetë gjysh Faiku

Të gjithëve na përloti historia e dhimbshme e dy të moshuarve që jetonin të vetëm,.