Të frikësuar deri në palcë nga Vettingu, gjyqtarët e Shkodrës nisin manovrat

Muaji shkurt pritet te nise i ethshem per nje pjese te gjyqtareve te Shkodres te.

Ja kush janë dy kandidatët për kryetar bashkie në Malësi të Madhe

Ramadan Lika dhe Tonin Marinaj. Kjo pritet te jete perballja elektorale e 30 qershorit 2019.

Frika nga vota e zgjedhjeve zgjon institucionet në Shkodër, kush po kujtohet se punët i kanë lënë rrugës

Kur po afrojnë zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019 dhe mbylli 2018-en me dy apo.

Ja loja e dyfishtë e rektorit Adem Bekteshi, ndryshe me fjalë e ndryshe me vepra përballë studentëve

Ndersa ngujimi i studenteve eshte ne diten e tete, rektori i universitetit “Luigj Gurakuqi” Adem.

Demokratëve të Shkodrës u ka marrë koka erë, 24 orë në “luftë”, Basha këtë here nuk do tua falë

Janari njihet ndryshe si muaji që u shërben demokratëve për të përkujtuar në data të.

Shteti nuk e ka haberin se c’ndodh në Shirokë, fondi luan cirk me tenderat, por e vërteta …

Një tender të çuditshëm ka hapur Fondi Shqiptar i Zhvillimit që ka të bëjë me.

Minat me sahat në shkollat e Shkodrës, prindërit të alarmuar, dorëzohen edhe mësuesit: Është një tmerr…

Siguria në shkollat e Shkodrës lë për të dëshiruar, veçanërisht gjatë stinës së dimrit ku.

Për Shkodrën vetëm fjalë, projektet ngelin rrugës, çfarë po bëjnë deputetët me paratë e investimeve

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka shpallur tenderin për fazën e dytë të projektit për Rikualifikimin.

Edi Rama trondit drejtoritë e Shkodrës

Edi Rama pritet të shkaktojë një katarsis të vërtetë në qarkun Shkoder dhe disa të.

Lulzim Basha shpërfill shkodranët. I përdor vetëm për të mbushur çadren dhe për protesta

Kryesia e re e partise demokratike ishte nje shuplake e forte per demokratet Shkodrane dhe.