Zbulohen të fortët e Shkodrës, bëjnë ligjin te Vllaznia me bekimin e Voltana Ademit

Situata në Shkodër është pak të thuash ska ndaloze! Kër cënimet drejt trajnerit Agim Canaj.

Prefekti i ri nis “sfidën”/ Gara për bashkinë nuk është e lehtë, Pjetri kërkon promovimin

Valdrin Pjetri po “sfidon” Voltana Ademin dhe partinë demokratike, ku pak ditë pas prezantimit në.

Pak përpara se të lërë karrigen, Voltana hap tenderin 41 mln lekë për kontenierë mbeturinash

Shkodra po noton çdo ditë në mbeturina, e ku situata sa vjen dhe njeh vetëm.

Të frikësuar deri në palcë nga Vettingu, gjyqtarët e Shkodrës nisin manovrat

Muaji shkurt pritet te nise i ethshem per nje pjese te gjyqtareve te Shkodres te.

Ja kush janë dy kandidatët për kryetar bashkie në Malësi të Madhe

Ramadan Lika dhe Tonin Marinaj. Kjo pritet te jete perballja elektorale e 30 qershorit 2019.

Frika nga vota e zgjedhjeve zgjon institucionet në Shkodër, kush po kujtohet se punët i kanë lënë rrugës

Kur po afrojnë zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019 dhe mbylli 2018-en me dy apo.

Ja loja e dyfishtë e rektorit Adem Bekteshi, ndryshe me fjalë e ndryshe me vepra përballë studentëve

Ndersa ngujimi i studenteve eshte ne diten e tete, rektori i universitetit “Luigj Gurakuqi” Adem.

Demokratëve të Shkodrës u ka marrë koka erë, 24 orë në “luftë”, Basha këtë here nuk do tua falë

Janari njihet ndryshe si muaji që u shërben demokratëve për të përkujtuar në data të.

Shteti nuk e ka haberin se c’ndodh në Shirokë, fondi luan cirk me tenderat, por e vërteta …

Një tender të çuditshëm ka hapur Fondi Shqiptar i Zhvillimit që ka të bëjë me.

Minat me sahat në shkollat e Shkodrës, prindërit të alarmuar, dorëzohen edhe mësuesit: Është një tmerr…

Siguria në shkollat e Shkodrës lë për të dëshiruar, veçanërisht gjatë stinës së dimrit ku.