Diplomimi i ushtarakëve të rinj në Turqi, shqiptari renditet i pari mes 1850 studentëve (Foto)

Klodian Kamberi është shqiptari që ka dalë i pari nga 1850 studentët që u diplomuan në Akademinë e Forcës Tokësore në Ankara.  Lajmin e bëri të ditur Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ne një postim në rrjetet sociale.

Përvec Kamberit janë diplomuar edhe 9 studentë të tjerë shqiptarë që do shërbejnë  në Forcat e Aramatosura shqiptare.

Statusi i plote i ministres:

E ardhmja e Forcave të Armatosura e ndritur dhe në rrugë të mbarë!
#KlodianKamberi jo thjesht përfundoi një ndër akademitë më të mira botërore, por u diplomua si studenti më i mirë në Shkollën e Forcës Tokësore në #Ankara, mes 1850 studentëve.
Por bashkë me të u diplomuan 9 studentë të tjerë, të cilët do të kthehen për të shërbyer në Forcat e Armatosura të Shqipërisë.
Urime edhe stundentëve nga #Kosova!😀
#Krenari🇦🇱