‘Do përlotem me çdo vajze që e shoh të vallëzojë me…’ Ajola Xoxa prek me fjalët e saj

Ajola Xoxa, bashkeshortja e kryebashkiakut te Tiranes, Erion Veliaj, ka postuar nje dedikim te ndjere per te atin e saj qe nuk jeton me.

Ajo kujton heren e fundit kur nuk munden dot me te kercenin bashke.

POSTIMI

Pak dite perpara se te nderronte jete, ne momentet e fundit te ndergjegjshme, atehere kur endrra i perzihej me realitetin, shtrire ne nje krevat spitali, babi me zgjati doren dhe me tha: «A do kercesh me mua?» Ne nuk kercyem dot ate pasdite e kurre me, sepse ai nuk mundi me te ngrihej ne kembe. Por une do te kercej pergjithmone me ty dhe per ty babi. Do ta nderoj cdo dite jete, cdo cast te bukur, ashtu sic me ke mesuar, sepse jeta eshte dashuri po aq sa c’eshte edhe dhimbje. Ti je pergjithmone me mua dhe në mua, ne cdo vallezim, ne cdo rrezim, ne cdo ringritje. Dhe do te perlotem me cdo vajze qe e shoh te vallezoje me babain e saj. Dhe kur nje dite te shfaqet edhe per mua ai tyneli i gjate me drite, do te te zgjas doren e do te te them: «Eja te vallezojme bashke».