“Drejtori gjobit infermierët me 70 mijë lekë, kush kundërshton pushohet nga puna”

Tjetër skandal në Korçë.

Punonjësit e shëndetësisë së Korçës janë vënë nën terror nga drejtori i Spitalit të këtij qyteti. Drejtori i Spitalit të Korçës Mikel Llogori iu kërkon çdo infermieri nga 70 mijë lekë të vjetra që të blejnë uniformat e punës me lëkët e tyre.

Denoncimi është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka publikuar mesazhin e një infermieri, ku flet për skandalin e gjobave që drejtori i spitalit ka vendosur ndaj bluzave të bardha.

Statusi i plotë i Berishës:

Narkoshteti i falimentuar, gjoba te forta 70000 lekesh per infermieret ne Korçe
Lexoni denoncimin e infermierit dixhital! sb
Pershendetje Doktor.
Dua te denoncoj nje rast per narkoshtetin e falimentuar ,min e shendetesise me ane te drejtoreve konkretisht Mikel Llogori ju kerkon te gjith infermjereve te qendrave shendetsore ne korce te blejne uniforma me leket e tyre te cilat shkojne ne 7000 lek te reja (bluze +pantallona se ka nga ata qe cuditen me kete cmim por nuk eshte perparse,dhe me ane te drejtorit te qendres ju ben presion per pushim nga puna kush e kundershton dhe madje ju ka lene dje afat deri ne momentin qe ministrja do vij takim ne korce te gjith duhet ti kene blere.
Me respekt te falenderoj.”