E fundit/ Temperaturat e larta, shënohet vi.ktima e parë në Shqipëri (Emri+Foto)

Një i 66-vjeçar është gjendur i pajetë, dhe dyshimet e para janë se ka vd.ekur nga temperaturat e larta. Trupi i vi.ktimës nuk kishte shenja dh.u.ne, në momentin që është gjetur nga ana e banorëve të zonës.

Burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për të ndjerin Zeman Kusho nga Stjari i Delvinës.

Viktima është gjetur i vdekur në Bajkaj të Delvinës rreth dy kilometra larg Stjarit.

Familja ishte në kërkim të Kushos prej dy ditësh, pasi 66-vjeçari kishte dalë të konsumonte një kafe në lokalin e lagjes në fshatin Stjar dhe nuk ishte kthyer më në banesë.

Për herë të fundit, Kusho është parë i gjallë nga kamerat e një biznesi në Stjar, dhe mesa duket prej vapës janë shtuar dhe komplikacionet shëndetësore të tij.