E mbani mend dadon e famshme Doubtfire? Nuk do e besoni ç’po bëjnë sot me të

Femijeria e secilit prej nesh qe eshte madhor tani, eshte shenjuar edhe nga filmi i dashur për fëmijët, “Mrs. Doubtfire”, rolin e së cilës e luajti Robin Williams, dadoja e famshme burre qe maskohej si grua.

E ky personazh tani do të rikthehet si një shfaqje teatrale në Broadway.

Producentët Kevin McCollum dhe Bob Cohen konfirmuan lajmin në një deklaratë të përbashkët. Ata thanë se “Mrs. Doubtfire” është një histori shumë e dashur për të gjithë dhe nuk ka si të mungojë në shtëpitë e të gjithëve.

Ende nuk dihet se kush do të zëvëndësojnë Robin, i cili u nda nga jeta në vitin 2014, në moshën 63-vjecare.

Filmi fitoi 345 milionë Paund në mbarë botën dhe një çmim Oskar për grimin më të mirë.