Erjon Braçe zv.kryeministër, rrjeti ‘shpërthen’ nga memet (Foto)

Ndryshimet e reja në kabinetin qeveritar janë komentuar mjaft nga qyetarët dhe në rrjetet sociale për shkak të disa figurave që marrin poste të rëndësishme.

Deputeti Erjon Brace ka marrë postin e zv.kryeministrit duke zëvëndësuar Senida Mesin, por rrjeti ka shpërthyer me meme dhe ironi për shkak të gjatësisë së deputetit.

Edhe ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në facebook, teksa shfaqen disa pinguinë të vegjël të veshur me kostumin e babagjyshit.

”Brçe kabinet po shkon ne mbledhje”- shkruan Berisha.

 

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri