FOTO/ Ja kush është afgani që dashuroi Anxhelina për të cilin babai e vr.au

Së fundi është publikuar edhe fotoja e djalit me origjinë afgane, për të cilin Anxhelina Petro humbi jetën. Ajo e dashuroi atë, por zemra e saj nuk rrahu më kur u përball me të atin.  I riu që shihni në foto përkrah Anxhelina Petros, është afgani me të cilën vajza shqiptare ishte dashuruar. I ati, Aleko Petro, nuk pranonte lidhjen e vazjës së tij dhe për këtë arsye e vrau duke e qëlluar me hekur në kokë dhe më pas e varrosi në oborrin e shtëpisë.

 

Ka qenë i dashuri i saj nga Afganistani që ka bërë denoncimin pasi nuk po arrinte që të kontaktonte me 29-vjeçaren, e cila nuk ishte paraqitur në punë. Në fillim, i ati i vajzës pretendoi para efektivëve të policisëm nuk dinte gjë, por pas marrjes në pyetje nga grupi hetimor ka dhënë përgjigje kontradiktore duke bërë që të merret i pandehur si i dyshuari kryesor dhe pas disa orësh pranuar gjithcka:”po, unë e vrava vajzën”, duke treguar edhe vendin ku e varrosi.