Humb jetën papritur 11 vjeçarja, lau dhëmbët dhe…

Kujdes me produktet qe blini neper supermarkete, e para gje qe duhet pare eshte s.k.adenca!

Një vajzë vetem 11 vjeçe ka ndërruar jetë pasi lau dhëmbët.

Ngjarja ndodhi në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Mamaja e vajzës deklaroi se e bija “vdiq nga pasta e dhëmbëve”, pasi vogëlushja ka patur alergji fatale që u provokua nga kolinozi me bazë qumështi, element ushqimor ky ndaj të cilit vajza ishte shumë alergjike.

Prindërit e vogëlushes nuk e kishin lexuar me vëmendje etiketën e kolinozit në të cilën shkruhej se kishte një proteinë me prejardhje qumështi.