I pl.as sk.andali, Rama i ‘tërheq’ veshin, por ja si reagon Kryebashkiaku: S’më ****

Partia Demokratike ka kërkuar ditën e sotme nisjen e verifikimit për kryebashkiashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babani, pasi sipas PD, dyshohet se ai ka fshehur nd.alime, dë.nime dhe dë.bime nga Italia dhe Maqedonia e Verout.

Ndërkaq në një reagim në rrjetet sociale, për t’i paraprirë de.noncimit të PD-së, Marka Babani u shpreh duke e mohuar kategorikisht dë.nimin e tij.

“Disa burime nga disa “gazetarë” dhe disa “portale” lajmesh fallco , bëjnë me dije se PD do të publikojë disa shpifje par Mark Babanin, i cili sipas tyre mësohet se është i “dënuar”.

Është kontaktuar vetë kryebashkiaku i Vaut të Dejës, i cili ka mohuar kategorikisht një gjë të tillë, duke u shprehur se në jetën e tij nuk ka marrë as qoftë edhe një gjobë.

“Jam 52 vjec dhe deri më tani s’kam asnjë dënim qoftë edhe një gjobë të thjeshtë makine. As unë, as babai im, as gjyshi s’kemi shkuar ndonjëherë në polici. Nëse dikush gjen një presje do t’i isha shumë mirënjohës. Jam person i njohur. S’më gjejnë as edhe një gjobë të thjeshtë makine se gjë tjetër jo e jo,”-tha Babani në prononcimin e tij.”- shkruhej në postimin e Partisë Socialiste të Vaut të Dejës.