Ilir Meta inj.oron hapur Monikën, nxjerr foton e pabesueshme: Nëse do…

 Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shfaqet krah mikut të tij dhe bashkëshortes Monika Kryemadhi. Ndërsa është duke shijuar freskinë e malit në zonën turistike të Prevallës, në këto ditë të nxehta gushti, Meta shkruan përkrah fotos se është mjaft i lumtur që ka njohur Bajramin, duke mos shkruajtur asnjë fjalë për Monikën.

Duket se ai po i shijon shumë pushimet në Prevallë dhe sidomos kosin që bën kjo zonë. Meta shkruan se nëse do të kishte një çmim ndërkombëtar se kush prodhon kosin më të mirë, atë do ta fitonte Bajrami, në Prevallë.

“Nëse do jepej një çmim ndërkombëtar se kush prodhon kosin më të mirë, nuk do habitesha që vendin e parë do ta fitonte Bajrami, këtu në Prevallë.

Edhe pse dikur mësues, ai i është rikthyer tani traditës shekullore të familjes së tij si blegtor, duke shkëlqyer me punën dhe produktet mjaft cilësore.

I lumtur të njihja këtë njeri të mrekullueshëm” shkruan Meta.