Ja kush është avokati që i vodhën kasafortën me shumën marramendëse, ku e kishte fshehur

Dalin detaje të reja në lidhje me grabitjen e nje shume të madhe parash në banesën e një avokati në Durrës.

Ai quhet Edmond Saliu dhe eshte personi qe shihni ne foton me poshte:

Sipas burimeve, autorët kanë hyrë në banesë duke hapur derën me një “çelës kopil”.

Avokati kasafortën e kishte vendosur në dhomën e vajzës.

Banesa e avokatit ndodhet në katin e dytë të pallatit në lagjen nr. 4 në qytetin e Durrësit.