Juventus zyrtarisht kampione e Serie A

Kampionati është i tyre.

Juventusi arrin të fitoi ndeshjen ndaj Fiorentinës me rezultatin 2-1.

Një fitore që i shpall kampion të Italisë.

Në pjesën e parë miqtë kaluan në avantazh me Milenkovic ndërsa Juventusi përgjigjet me Aleks Sandron dhe një autogol i Pezzellas.

Më këtë fitore, bardhezinjtë fitojnë titullin 5 javë nga fundi.

Lexo edhe: