“Kishte gja.k kudo, qelbej era alkool”. Pastruesja ngre ala.rmin, zbulohet vr.asja makabër, këtë njeri e njeh i madh e i vogël

Është mister total mbi vr.asjen e Ricardo Marques Ferreira, parukieri i shumë yjeve, mes të cilëve edhe Cristiano Ronaldo.

Portogezi nga Madeira, i njëjti qytet si su.lmuesi i Juventus, është gjetur i vd.ekur në dhomën e tij të hotelit në Zyrih, në një pellg gjaku, i go.ditur disa herë me th.ikë.

Alarmin e ka dhënë pastruesja, që ka hyrë në dhomë rreth orës 14 të së premtes e që e ka përshkruar “makabre” skenën që i doli para syve.

“Kishte gjak kudo dhe qelbej era alkol”, ka shtuar gruaja. Klientët e hotelit kishin njoftuar në recepsion edhe disa orë më parë për tu ankuar për zhurmat që vinin nga dhoma që Ferreira mbante prej një jave. Në skenën e krimit policia nuk ka gjetur thikën.

Sipas asaj që raportojnë mediat është arrestuar një i dyshuar: një brazilian 39 vjecar. Stilisti i flokëve jetojnë në Zvicër prej dy vjetësh.