Kjo video do ju bëjë të qani/ Klithma e një fëmije: Do e mbroj me gjak shtëpinë

Nuk është hera e parë që fëmijët bëhen protagonistë të dhimbjes së prindërve të tyre që iu duhet të përballen me këtë qeverisje. E dhimbshme deri në skaj thirrja e këtij djali.

Pas protestave të banorëve të Unazës së re që kundërshtojnë vendimin e qeverisë për shembjen e qindra banesave dhe godinave të biznesit, ish-kryeministri Berisha ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook videon e protestës së një fëmije.

Djali eshte nje kengetar i ri, i cili mbreme i beri nje apel Edi Rames dhe Erion Veliajt, per te mos shkaterruar shtepite e tyre.

POSTIMI I BERISHËS
Klithma e një femije!
Të dashur miq, në videon e mëposhtme keni thirrjen e një femije, artist i talentuar, drejtuar Kallam Deshtakut shpirt katran dhe Lal Plehut,
në mbrojtje të shtepise që duan t’ja prishin në Unazën e Re.
Ju bëj thirrje qytetarëve të solidarizohen me thirrjen e tij! Sb

VIDEOJA KETU