Kujdes nga njerëzit që e pijnë kafen kështu

Konsumimi i një filxhani kafe çdo mëngjes, është një zakon për shumë njerëz, aq sa shumë prej nesh nuk mund të bëjmë asgjë pa e pirë kafen më parë.

Sipas një studimi kryer në Austri, preferenca e kafesë ka lidhje me karakteristika të caktuara psikologjike.

Sipas studimit, personat që pëlqejnë kafe të ëmbël zakonisht janë miqësorë dhe të sjellshëm.

Por e kundërta për ata që e pijnë shqeto. Nëse konsumoni kafenë e hidhur, përfshiheni tek njerëzit me tendenca psikopati dhe sadist./ShkodraNews