“Kunati i deputetit socialist është ki.ller me pagesë”

Lidhja e krimit me politikën në Shqipëri është vijon të denoncohet çdo ditë e më shumë nga qytetarët shqiptarë.

Shtetasi Dritan Karaj i arre.stuar në Bergamo pak ditë më parë, është kunati i deputetit socialist Rrahman Rraja.

Oficeri i policisë ka denoncuar tek ish-kryeministri Berisha se shtetasi Karaj është vrasës me pagesë, dhe ka kryer disa vrasje në Shqipëri mes tyre ka ekzekutuar edhe ish-baxhanakun e deputetit Rraja.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri në Facebook:

Oficeri dixhital i policisë informon!

Lexoni mesazhin e tij. sb

respekte z Berisha lajmi i publikuar ne media per arrestimin e shtetasit Dritan karaj nga Nikla ne bergamo te italise po ben buj se Dritan karaj eshte nje vrases me pages ai eshte kunati i deputeti Rrahman rraja dhe ka vrare dhendrrin e tij Loren rraja qe eshte djali i xhajes se rrahmanit dhe ish bacanak me rrahmanin.

Dritan karaj bashke me Durim bamin para 20 viteve kane marr peng inspektorin e krimeve nga vlora dhe e kan dhunuar e terrorizuar ne shtepin e durimit kundrejt 7 mijeve eurove eshte liruar nga pengu. Dritan karaj dikur rrinte ne tiran e durres te shtepit e durimit dhe merrej me gjobvenie e pengmarrje. eshte i dyshuar per dy vrasje dhe nje plagosje ne tiran me pages. mbaheshin nga pushteti i rilindjes e nga inspektor Ilia gogo etj kohet e fundit ne itali e zvicerr ka levizur me Durim bamin per vrasje me pages te dy personave ne itali. ju lutem anonim.