Ky lëng që e pijnë gjermanët forcon imunitetin, ul kolesterolin, parandalon infeksionet dhe ndihmon në zhbllokimin e arterieve

Në këtë artikull unë do t’ju tregoj një ilaç natyral shumë të vjetër gjerman që trajton me sukses lodhjen, nivelet e larta të kolesterolit, infeksionet, ftohjen dhe arteriosklerozën. Gjithashtu përmirëson sistemin tuaj imunitar dhe pastron mëlçinë. Kjo është receta më e lehtë në shtëpi që mund të gjeni. Për përgatitjen e këtij ilaçi të jashtëzakonshëm gjerman ju nevojitet vetëm 4 përbërës.

Përbërësit: 4 limona bio; 4 hudhra; 2 litra ujë; 1 rrënjë xhenxhefil (3-4 cm). Përgatitja: Merrni limonin organik dhe priteni (me lëkurë) në 4 pjesë të vogla. Pastroni hudhrat dhe vendosini në një blender.

Shto limonin dhe rrënjën e xhenxhefilit dhe përzijini së bashku derisa të keni një përzierje të hollë dhe homogjene. Vendoseni përzierjen në një tenxhere dhe shtoni 2 litra ujë, ngroheni deri sa të marrë valë.

Pastaj, fikni nxehtësinë dhe lëreni të freskët. Kur përzierja është ftohur, filtrojeni në një shishe qelqi.

Përdorimi: Pini një gotë me stomak bosh dy orë para çdo vakti. Vazhdoni me këtë procedurë për 3 javë dhe pastaj pushoni për një javë. Përsëriteni trajtimin edhe për 3 javë. Mos harroni të merrni gjithmonë pushim çdo 3 javë.