Lajm i bujshëm, ngrihet akuza e rëndë ndaj aktorit të njohur, kolegia e tij e padit për…

Nisin hetimet per aktorin e njohur francez Gerard Depradieu i cili eshte akuzuar për përdhunim dhe ngacmim seksual nga një aktore franceze.

Akuzat e rënda ndaj 69-vjeçarit u ngriten zyrtarisht në polici nga një aktore 22 vjeçare. Sipas mediave në Francë, ngjarja dyshohet të ketë ndodhur këtë muaj në një nga rezidencat e Gepardieu-s në Paris.

Avokati i aktorit francez mohoi menjëherë se klienti i tij është i përfshirë në një skandal përdhunimi, por prokuroria e Parisit nisi zyrtarisht hetimet dhe pritet që Depardieu të thirret shumë shpejt për të dëshmuar.

Gerard Depardieu ëshë një prej aktorëve francezë më të famshëm ndërkombtarisht.